Kontakta oss

Vi vill gärna titta på och räkna på alla typer av jobb. Kontakta oss genom att skicka ett mail till mattias@simabygg.se.


Mattias Silfverberg – Projektledare

Mattias är utbildad till Byggnadsproduktionsledare (200 poäng) och har varit verksam inom byggbranschen ända sedan grundskoletiden.

Exempel på behörigheter: Klass 2 Betong, Bas U, Bas P och Samordning.

Mail: mattias@simabygg.se

Tel: 072-500 28 16

 

Thomas Johansson – Projektledare

Thomas har varit verksam i byggbranschen sedan 2006 som bl a Projektingenjör och Projektledare. Dessförinnan var Thomas kvalitetschef på Santex Uterum i sex år. Thomas har utbildningar inom bl a Mark- och anläggningsteknik, geoteknik, Bas-P/Bas-U, Arbete på väg och Entreprenadjuridik.

Mail: thomas@simabygg.se

Tel: 076-579 33 35


Anders Silfverberg – Arbetsledare

Har under ett långt yrkesliv samlat på sig en enorm erfarenhetsbank att luta sig emot för att lösa allehanda praktiska problem i samband med byggnation.

Tel: 072-500 28 82

 

Virgis Klimavicius – Arbetsledare

Har varit verksam i byggbranschen sedan 2004 i arbetat över hela Europa bl a Norge, Frankrike, och Schweiz. Virgis modermål är litauiska och förutom engelska så pratar han ryska och även lite svenska. Han har genomgått många utbildningar genom åren och den senaste är Byggarbetsmiljösamordnare Bas P och U (N) i september 2020.

Mail: virgis@simabygg.se

Tel: 070-854 17 51


Fredrik Silfverberg – Samordningsansvarig & lageransvarig

Är utbildad snickare och har varit verksam i byggbranschen sedan 2008.

Mail: fredrik@simabygg.se

Tel: 070-874 84 69

 

Kamilla Arvidsson – Ekonomi och administration

Förutom ekonomi och administration sköter Kamilla bokningar av t ex kranar, hjullastare och containrar, Drift- och Underhållspärmar för våra projekt.

Mail: kamilla@simabygg.se

Tel: 070-874 84 72

 

Johan Pehrson – Styrelseordförande

Är sedan många år managementkonsult i eget bolag och hjälper små och medelstora företag att växa. Johans roll i SIMA Bygg är att utveckla strategi, struktur och styrning. Hans roll innefattar även kontakt med investerare vilket förekommer i vissa av våra projekt.

Mail: johan@simabygg.se

Tel: 0705-11 87 01